CloseMaximizeMinimize تبلیغات وبلاگ
آشپز ایرانی - غذاهای ایرانی -ب آموزش آشپزی و غذاهاي ايراني - غذاهای ایرانی - اشپزی - آشپزي ایرانی - اشپزي - Amozeshe Ashpazi
آشپز ایرانی - غذاهای ایرانی | دسته بندی غذا دستوارت طبخ غذاهای ایرانی| Daste bandi ghazahaye irani
گزيده اي از : آشپز ایرانی - غذاهای ایرانی
تبلیغات - Tablighat - Advertise
نتیجه جستجو برای رولت ( تعداد نتایج 27 )
رولت گوشت | غذاهای گوشتيرولت گوشت از جمله غذاهاي مناسب مهماني‌هاي رسمي است. اين غذا با توجه به محتويات داخل رولت در طعم و مزه‌هاي مختلف درست مي‌شود.
ما نيز در اينجا به 2 نمونه از آنها اشاره مي‌كنيم. در ضمن از جمله مزاياي درست كردن رولت گوشت اين است كه وقتي مهماني رسمي داريد و قرار است چند نوع غذا درست كنيد، مي‌توانيد اين غذا را از شب قبل آماده كرده و پس از تهيه سس، آن را در روز مهماني روي رولت بريزيد. سپس در فر يا مايكروفر گرم كرده و سرو كنيد.

مواد لازم براي تهيه رولت:
ـ نيم كيلوگرم گوشت چرخ‌كرده مخلوط (گوساله و گوسفند)
ـ يك عدد پياز متوسط
ـ 2 حبه سير
ـ 4 تا 5 دانه فلفل سياه درسته
ـ يك قاشق چاي‌خوري نمك
ـ پودرسوخاري به مقدار لازم
ـ يك قاشق غذاخوري رب گوجه‌فرنگي

مواد مورد نياز براي داخل رولت:
روش يك:
ـ 2 عدد تخم‌‌مرغ
ـ 3 قاشق سوپ‌خوري جعفري يا گشنيز خردشده
ـ نمك و فلفل به ميزان لازم

روش 2:
ـ 3 قاشق سوپ‌خوري زرشك
ـ 2 قاشق سوپ‌خوري گردوي خردشده

 طرز تهيه:
ابتدا پياز را پوست كنده و پس از شست‌وشو خرد كنيد. سپس سيرها را نيز پوست گرفته و رنده كنيد. گوشت چرخ‌كرده را به چند قسمت تقسيم كرده و هر يك از قسمت‌ها را همراه كمي پياز و سير داخل دستگاه خردكن يا غذاساز بريزيد. اين كار را آن‌قدر تكرار كنيد كه گوشت‌هاي تقسيم شده با سير و پياز چرخ شود. در پايان كل گوشت را مجددا داخل دستگاه بريزيد و خوب با هم مخلوط كنيد.
نكته يك: اگر مخلوط گوشت و پياز و سير به دست نچسبيد، يعني آماده درست كردن رولت است در غير اين صورت، آن‌قدر ورز دهيد تا ديگر به دست نچسبد.
نكته 2: با توجه به اينكه با اين مقدار گوشت، مي‌‌توانيد 2 عدد رولت درست كنيد، مقدار گوشت را به 2 قسمت تقسيم كنيد. حالا در كف يك سيني مقداري آرد سوخاري بپاشيد و نيمي از گوشت را برداشته و پس از صاف كردن در كف دست، روي سيني آغشته به پودر سوخاري پهن كنيد تا به صورت گرد باز شود. توجه داشته باشيد لبه‌هاي گوشت نبايد ضخيم باشد و تا جايي كه امكان دارد، به طور يكنواخت با فشار آوردن روي گوشت، لبه‌‌هاي آن را نازك كنيد، سپس يكي از مخلوط‌هاي داخل رولت را آماده كنيد و سطح گوشت را با آن بپوشانيد.
اگر مي‌خواهيد از مخلوط تخم‌‌مرغ‌دار براي داخل رولت استفاده كنيد، ابتدا بايد تخم‌‌مرغ‌ها را آب‌پز كرده و پس از پوست كندن به صورت حلقه‌حلقه، خرد كنيد. حالا جعفري يا گشنيز خرد شده را روي گوشت بريزيد و سپس تخم‌مرغ‌ها را روي سبزي بچينيد و با پاشيدن نمك و فلفل، آن را مزه‌‌دار كنيد. در پايان، لبه‌هاي گوشت را از روبه‌رو به هم بچسبانيد. براي اين منظور از 2 انگشت شست و سبابه استفاده كنيد و لبه‌ها را روي هم طوري فشار دهيد تا خوب به هم بچسبند. حالا نوبت سرخ كردن رولت است. داخل تابه‌‌اي گود، مقداري روغن بريزيد و روي شعله اجاق گاز قرار دهيد تا داغ شود. سپس رولت پيچيده شده را داخل روغن بگذاريد. پس از اينكه يك طرف آن كمي سرخ شد، آن را برگردانيد تا طرف ديگر نيز سرخ شود.
در فاصله سرخ شدن يكي از رولت‌ها، براي درست كردن رولت ديگر، دست به كار شويد. همان‌طور كه پيش از اين نيز ذكر شد، شما مي‌توانيد داخل رولت را با مخطوط ديگري هم پر كنيد؛ بنابراين اين رولت را به جاي مخلوط تخم‌مرغي با زرشك و گردو بپيچيد. براي اين منظور، پس از پهن كردن گوشت روي سيني آغشته به پودر سوخاري، زرشك را شسته و با گردوي خردشده مخلوط كنيد. سپس آن را روي گوشت بريزيد. حالا 2 طرف گوشت را مانند روش قبل روي هم چسبانده و آن را سرخ كنيد. پس از سرخ شدن رولت‌ها، آنها را داخل تابه‌اي بزرگ كنار هم قرار دهيد. تابه كوچك ديگري نيز آماده كنيد و در آن كمي روغن بريزيد. سپس يك قاشق سوپ‌خوري رب گوجه‌فرنگي را در آن تفت داده و مقداري آب نيز به آن اضافه كنيد. حالا سس حاصله را روي رولت‌هاي چيده شده در تابه‌ بزرگ بريزيد و در ظرف را بگذاريد و مدت يك ساعت روي شعله اجاق گاز قرار دهيد تا رولت‌ها بپزد.برچسبها : رولت - گوشت
نوشته شده توسط آشپز در آدینه 07 فروردین 1388 ساعت 19:45
رولت با مارمالاد خرمالو | کیک و شیرینیيكي از معروف‌ترين شيريني‌هاي تر، رولت است كه معمولا از نان و خامه يا كرم تشكيل مي‌شود ولي نكته جالب توجه اين است كه رولت انواع ديگري نيز دارد.
يعني به جاي خامه مي‌توان از مواد مختلف استفاده كرد. يكي از اين مواد، مارمالاد خرمالو است كه در چند شماره پيش دستور پخت آن را گفتيم. حالا اين بار مي‌خواهيم دستور پخت رولت آن را آموزش دهيم.

مواد لازم:

- آرد سفيد گندم، 100 گرم
- شكر، 100 گرم
- كره،70 گرم
- تخم‌مرغ، 5 عدد (سفيده و زرده آن جدا شود)
- پودر قند، يك قاشق سوپ‌خوري
- وانيل، نصف قاشق چاي‌خوري
- مارمالاد خرمالو، 7 قاشق سوپ‌خوري

  طرز تهيه:

1 - ابتدا سطح سيني فر را با يك تكه كاغذ روغني شيريني‌پزي بپوشانيد. سپس روي كاغذ را با يك قاشق سوپ‌خوري روغن مايع چرب كرده و مقداري آرد روي آن بپاشيد.
2 - تخم‌مرغ‌ها را در 2 ظرف جداگانه شكسته و در واقع زرده و سفيده‌ها را از هم جدا كنيد.
كره را در هواي اتاق قرار دهيد تا كمي نرم شود، سپس به كاسه‌اي بلوري منتقل كرده و شكر و وانيل را هم به آن بيفزاييد. حالا با دستگاه همزن شروع به زدن اين مواد كرده و پس از آن، زرده‌هاي تخم‌مرغ را نيز اضافه كنيد.
3 - بعد از اينكه مخلوط زرده‌ها سفيدرنگ شد، به سراغ سفيده‌ها برويد. سفيده‌ها را نيز با همزن به صورتي بزنيد كه پف كند. حالا مخلوط زرده را به سفيده‌هاي زده شده اضافه كنيد و آرد را نيز كم‌كم به آن بيفزاييد. در فاصله اضافه كردن آرد، مرتب مواد را با قاشق هم بزنيد.
4 - فر اجاق گاز را روي 150 درجه سانتي‌گراد روشن كنيد. سپس مايه خمير را روي كاغذ روغني ريخته و با پشت قاشق آن را صاف كنيد تا به صورت يكنواخت روي كاغذ پخش شود. پس از آن، به مدت 20دقيقه داخل فر قرار دهيد و مراقب باشيد كه نان خشك نشود.
5 - يك حوله تميز آماده كنيد و روي كابينت يا يك سيني بزرگ قرار دهيد. حالا نان را همراه با كاغذ روغني روي حوله قرار دهيد.
سپس نان و كاغذ را به همراه حوله، لوله كنيد و پس از اينكه در دماي اتاق كمي سرد شد، آن را به مدت 20دقيقه در يخچال قرار دهيد. پس از طي اين مدت، نان پيچيده شده در حوله را از يخچال بيرون آورده و آن را باز كنيد.
6 – حالا حوله و كاغذ روغني را از نان جدا كرده و نان را روي سيني پهن كنيد و بعد از آن  سطح آن را با لايه‌اي از مارمالاد خرمالو بپوشانيد و شروع به لوله كردن نان از يك عرض كنيد تا تمام طول نان به همراه مارمالاد لوله شود.
سپس آن را در ميان يك تكه فويل آلومينيوم پوشانده و به مدت حداقل يك ساعت داخل يخچال قرار دهيد. در پايان، رولت را بيرون آورده و روي آن را با پودر قند و كمي پودر پسته تزئين كنيد.برچسبها : رولت - مارمالاد - خرمالو
نوشته شده توسط آشپز در آدینه 16 اسفند 1387 ساعت 02:50
رولت گوشت چرخ كرده با قارچ | خوراکهای متنوع مواد لازم :

نیم كیلو      گوشت دوبار چرخ شده
3 عدد     تخم مرغ
3 قاشق غذا خوری     آرد نخودچی
3 قاشق غذا خوری     روغن
100 گرم     قیسی خشك
200 گرم     قارچ
2 قاشق غذا خوری     پیاز رنده شده
3 عدد     هویج آبپز یك اندازه
2 قاشق غذا خوری     رب گوجه فرنگی
2 قاشق غذا خوری     زرشك
به مقدار دلخواه     نمك و فلفل

طرزتهیه:

قارچ را شسته و آن را حلقه حلقه می كنیم. سپس با یك قاشق غذاخوری روغن آن را تفت می دهیم، تا آب آن كشیده شود. گوشت را با پیاز، آرد نخودچی، تخم مرغ، نمك و فلفل مخلوط كرده، خوب ورز می دهیم تا حالت چسبندگی پیدا كند. بعد یك ورق كاغذ روغنی را روی میز پهن كرده و گوشت را به قطر 2 سانتی متر روی كاغذ پهن می كنیم و سپس قارچ را طوری روی گوشت قرار می دهیم كه یك بند انگشت از كناره گوشت فاصله داشته باشد . قیسی را شسته و آن را به صورت خلال خرد می كنیم. بعد با زرشك شسته شده و كمی تفت داده شده روی قارچ می ریزیم. هویج ها را در وسط آن قرار می دهیم و گوشت را به وسیله كاغذ به صورت رولت لوله می كنیم. بعد در روغن داغ شده دور تا دور آن را سرخ می كنیم و رب گوجه فرنگی را اضافه كرده و با 2 فنجان آب می گذاریم رولت پخته و سس آن تقریباً غلیظ شود. بعد رولت را با سس آغشته كرده و آن را در دیس قرار می دهیم با سبزیجات تزئین می كنیم.

نكات تغذیه ای:
بر اساس محاسبات كالری، انرژی است.
رولت گوشت غذایی مقوی و سرشار از ویتامین ها، املاح و پروتئین می باشد.همچنین برای میهمانی ها غذای مناسبی است.
ولی كسانی كه دچار چربی و فشار خون بالا هستند، باید  در مصرف آن احتیاط كنند.برچسبها : رولت - گوشت - چرخ - کرده - قارچ
نوشته شده توسط آشپز در شنبه 03 اسفند 1387 ساعت 00:22
رولت اسفناج همراه با سس لیمو | خوراکهای متنوعمواد لازم برای 6 نفر:

اسفناج ریز خرد شده  1 کیلو
تخم ‌مرغ  8 عدد
آرد  3 قاشق‌ غذاخوری
شیر  3 قاشق‌ غذاخوری
روغن مایع  600 گرم
پودر سیر  1 قاشق چای‌خوری
نمک و فلفل  به میزان لازم
 
مواد لازم داخل رولت:

پنیر خامه ‌ای  150 گرم
قارچ تفت داده شده  250 گرم
‌‌گوشت ‌گوساله ورقه شده ‌پخته یا ژامبون گوشت  3 ورق
 
مواد لازم برای سس لیمو:

آرد سفید گندم  2 قاشق‌ غذاخوری
کره   30 گرم
پوست لیموی رنده شده  1 قاشق چای‌ خوری
زعفران   به میزان لازم
خامه   یک دوم پیمانه
آب لیمو  2 قاشق‌ غذاخوری
شیر  یک دوم پیمانه
نمک و فلفل  به میزان لازم

روش تهیه:

- اسفناج را ریز خرد کنید و روی حرارت بگذارید تا کمی بپزد. سپس بگذارید کمی سرد شود.
- زرده و سفیده ی تخم‌ مرغ را جدا کرده و زرده، آرد، شیر، پودر سیر، نمک و فلفل را به اسفناج اضافه نموده و خوب هم بزنید.- در ظرف تمیزی سفیده را بزنید تا کاملا کف کند و پفکی شود. سپس به مخلوط قبلی بیفزایید و آرام هم بزنید تا یکدست شود.- حال مخلوط را داخل تابه‌ای مستطیل شکل که از قبل چرب شده و داخل آن کاغذ روغنی انداخته‌ اید بریزید و داخل فر با حرارت 300 درجه ی فارنهایت(150 در جه ی سانتیگراد) به مدت 20تا 30 دقیقه بپزید.- سپس رولت را بر روی شبکه ی توری که با حوله یا دستمال پارچه ای پوشیده شده برگردانید و با دقت کاغذ روغنی را از روی رولت بردارید و پنیر خامه‌ای را روی آن پخش کنید.
- سپس ژامبون یا ورقه ی گوشت را بگذارید و در آخر قارچ تفت داده شده را روی رولت بریزید و سپس رولت را بپیچانید (مطابق تصویر).

روش تهیه سس لیمو :

کره را روی حرارت قرار دهید.
آرد را به آن اضافه کرده و کمی تفت دهید تا خامی آرد گرفته شود.
شیر را بیفزایید و مرتب هم بزنید تا یکدست شود.
سپس رنده ی پوست لیمو ترش، زعفران، نمک، فلفل و خامه را اضافه نمایید.
سس را از روی حرارت بردارید و آب لیمو ترش را اضافه کنید.
سس را همراه رولت سرو نمایید.برچسبها : رولت - اسفناج - همراه - لیمو
نوشته شده توسط آشپز در پنجشنبه 10 بهمن 1387 ساعت 20:41
رولت تن ماهی و تخم مرغ | ماهي ميگو و غذاهاي دريامواد لازم:

کنسرو ماهی تن 400 گرم
 تخم مرغ  2 عدد
پنیر پیتزای رنده شده 100 گرم
آرد نان  50 گرم
 سرکه  1 قاشق غذاخوری
 جعفری خرد شده  مقداری
 تخم مرغ آب پز سفت 3 عدد
نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه:

کنسرو ماهی تن را که از روغن جدا شده است، داخل ظرفی می ریزیم، سپس باچنگال کمی خرد کرده و تخم مرغ، پنیر رنده شده، آرد نان، سرکه، جعفری خرد شده، نمک و فلفل را با یکدیگر خوب مخلوط می کنیم تا به صورت خمیر در آید.
سپس خمیر را روی ورقه آلومینیومی ( فویل ) پهن می کنیم و تخم مرغ های آب پز سفت را درون آن می گذاریم و به صورت رُل می پیچیم. بعد دو سر کاغذ را پیچیده و محکم می کنیم. پس از آن درون تنظیف می پیچیم و رولت را درون ظرف آبی که در حال جوش است به مدت 20 دقیقه قرار می دهیم.
بعد از این مدت شعله را خاموش کرده و صبر می کنیم فویل درون آب سرد شود. اکنون داخل ظرفی را برگ کاهو گذاشته و رولت را برش می زنیم و داخل ظرف می گذاریم. سپس با لیمو و خیار شور تزیین می کنیم.برچسبها : موادلازم - رولت - ماهی - تخم - مرغ
نوشته شده توسط آشپز در چهارشنبه 25 دی 1387 ساعت 01:06
رولت سبزیجات | خوارک لذیذ کیاهخوارانمواد لازم برای 6- 4 نفر:

کره ‌ی پاستوریزه  60 گرم
تره فرنگی  1تکه متوسط
سیر  2 حبه
آرد سفید گندم  یک سوم پیمانه‌(40گرم)
شیر پاستوریزه  1پیمانه (150گرم)
تخم ‌مرغ  4 عدد
پنیر پارمزان رنده شده  2 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل  به مقدار لازم

مواد لازم برای داخل رولت:

پنیر پارمزان رنده شده  100 گرم
کنسرو ذرت  150 گرم(1پیمانه)
پیازچه ‌ی خرد شده  یک سوم پیمانه
پنیرخامه ‌ای پاستوریزه  50 گرم


طرز تهیه :
- سینی یا ظرف مخصوص فر به ابعاد 30× 25 سانتی ‌متر را چرب کرده یا داخل آن کاغذ روغنی قرار دهید و روی آن را چرب کنید.
- سیر و تره فرنگی را ریز خرد کنید و همراه با 30 گرم کره به مدت 5- 4 دقیقه با حرارت متوسط تفت دهید تا تره فرنگی نرم شود.
- سپس بقیه ‌ی کره را ذوب کنید. آرد را به آن اضافه نمایید و با حرارت ملایم کمی تفت دهید تا خامی آرد گرفته شود.
- به مخلوط کره و آرد، شیر را کم کم اضافه نمایید و مرتب هم بزنید تا مخلوط یک دستی به دست آید و غلیظ شود.
- زرده و سفیده ی تخم مرغ ها را جدا کنید.
- سپس زرده‌ ی تخم‌ مرغ، مخلوط تره ‌فرنگی و سیر، نمک و فلفل را به مخلوط فوق اضافه کنید. مواد را به یک ظرف بزرگ انتقال دهید.
- سفیده ‌ی تخم ‌مرغ را با همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد. سپس سفیده را به مخلوط بالا اضافه و خوب مخلوط کنید.
- فر را از قبل با حرارت 400 درجه‌ ی سانتی‌ گراد گرم کنید.
- مواد آماده شده را در سینی بریزید و سطح آن را صاف کنید.
- حال رولت(مواد مخلوط شده) را در طبقه ‌ی وسط فر به مدت 15- 12 دقیقه حرارت دهید تا پف کند و سطح آن طلایی شود.
- 2 قاشق غذاخوری پنیر پارمزان رنده شده را به ‌طور یکنواخت روی کاغذ روغنی پخش کنید و رولت را روی کاغذ برگردانید (اگر برای کف رولت از کاغذ روغنی استفاده کرده‌اید کاغذ را جدا کنید).
- مخلوط پیازچه ی خرد شده، ذرت و پنیر خامه ای و پنیر پارمزان را روی رولت بریزید و رولت را محکم بپیچید و گرم سرو نمایید.


پیشنهاد:
به جای پنیر پارمزان می‌ توانید از پنیر فتا استفاده کنید.برچسبها : رولت - سبزیجات
نوشته شده توسط آشپز در آدینه 10 آبان 1387 ساعت 16:52
رولت ساده | کیک و شیرینیمواد لازم:

100 گرم    آرد كاملا سفید
5 عدد    تخم مرغ
100 گرم   شكر
3 قاشق سوپخوری    آب گرم
یك دوم قاشق چایخوری    وانیل
یك سوم قاشق چایخوری    بیكینگ پادر
یك فنجان    پودر شكر( برای تزئین روی رولت)

مواد داخل رولت:

150 گرم    خامه
یك دوم فنجان    پودر شكر
یك سوم قاشق چایخوری    وانیل

طرز تهیه:

سفیده تخم مرغ را جداگانه خوب به هم می زنیم تا سفت شود. یك دوم شكر را به آن اضافه كرده، خوب به هم می زنیم و بعد از سفت شدن كامل، آن را كنار می گذاریم.
زرده ها را با وانیل و آب گرم به هم می زنیم تا كف كند. بقیه شكر را به آن اضافه كرده و خوب به هم می زنیم تا مایع، كرم رنگ شود. آرد و بیكینگ پادر را یك بار الك كرده و به تدریج به زرده اضافه می كنیم.
سفیده را در سه مرحله داخل مایع می ریزیم و آرام و به صورت دورانی و در یك جهت آن را به هم می زنیم. كاغذ روغنی را در كف سینی فر قرار داده و مایع را روی آن می ریزیم و با كاردك سطح آن را صاف می كنیم. سینی را در فر350 درجه به مدت20- 15  دقیقه روی پنجره وسط فر قرار می دهیم تا نان بپزد، ولی خشك نشود.
برای تهیه مواد داخل رولت، خامه و پودر شكر و وانیل را با هم مخلوط می كنیم.
سپس نان پخته شده را روی دستمال تمیزی برمی گردانیم و با برس روی كاغذ روغنی چسبیده به نان ، كمی آب می مالیم و آن را از نان جدا كرده و بلافاصله نان را لوله می كنیم و می گذاریم سرد شود. نان سرد شده را باز كرده و خامه آماده شده را با كاردك به طور یكنواخت روی آن می مالیم. مجدداً نان را لوله كرده و روی آن را با پودر شكر یا خامه آماده شده تزئین می كنیم و آن را در یخچال قرار می دهیم.برچسبها : رولت - ساده
نوشته شده توسط آشپز در یکشنبه 28 مهر 1387 ساعت 05:23
رولت شکلاتی با خامه | کیک و شیرینیمواد لازم:

تخم مرغ  5 عدد
شکر  5 قاشق غذاخوری
آرد  5 قاشق غذاخوری
وانیل  یک سوم قاشق چایخوری
آب گرم  3 قاشق غذاخوری
بیکینگ پودر  نصف قاشق چایخوری
پودر کاکائوی الک شده   2 قاشق غذاخوری
خامه شیرین شده  250 تا 300 گرم
گردوی پودر شده   یک دوم پیمانه *
پودر قند به مقدار لازم

* منظور پیمانه شیرینی پزی است که در همه جا اندازه ثابت و مشخصی دارد.

طرز تهیه :

فر را از قبل با حرارت 350 درجه فارنهایت گرم می کنیم. زرده و سفیده ی تخم مرغ  را از هم جدا می کنیم. نیمی از شکر را با وانیل و زرده تخم مرغ  و نیمی دیگر را با سفیده تخم مرغ خوب هم می زنیم. زرده را با سفیده ای که کاملاً سفت شده و از ظرف نمی ریزد، مخلوط کرده و با قاشق به حالت دورانی ( به یک سمت ) هم می زنیم، طوری که پف آن نخوابد. سپس آرد و بیکینگ پودر و پودر کاکائو را الک کرده و همراه با پودر گردو  در سه نوبت به آرامی با مواد فوق مخلوط کرده و در نهایت آب گرم را می افزاییم و کمی مخلوط می کنیم. درون سینی ای به ابعاد 40×30 سانتیمتر کاغذ روغنی می اندازیم و مایه ی آماده را در آن می ریزیم . سپس سطح آن را صاف و یکدست می کنیم. سپس در طبقه وسط فر به مدت 20 تا 25 دقیقه می پزیم تا سطح کیک طلایی شود.

اکنون روی میز، کاغذی روغنی به ابعاد 50×40 سانتی متر قرار داده و پودر قند را بر روی آن الک می کنیم. کیک را از فر در می آوریم واطراف آن را با کارد از سینی جدا کرده و بر روی کاغذی که دارای پودر قند است،برمی گردانیم، طوریکه که سینی هم روی کیک باقی بماند. کیک را برای مدت نیم ساعت در همین وضعیت قرار می دهیم و در این فاصله خامه را آماده می کنیم.

آن گاه سینی را از روی کیک برداشته و کاغذ روی آن را جدا می سازیم و رولت ( کیک ) را با کاغذ زیر آن لوله می کنیم. بعد آن را باز کرده و خامه را روی سطح آن می مالیم و مجدداً آن را بدون کاغذ لوله می کنیم. می توانیم سطح روی آن را با پودر قند تزیین کنیم . در نهایت آن را در یخچال قرار می دهیم.برچسبها : رولت - شکلاتی - خامه
نوشته شده توسط آشپز در یکشنبه 28 مهر 1387 ساعت 05:14
رولت خرما | کیک و شیرینیمواد لازم:

خرما 500 گرم
شكر درشت نصف پیمانه
آرد  3 پیمانه
پودر قند نصف پیمانه
كره  سه چهارم پیمانه
شیر نصف پیمانه
زرده تخم مرغ 1 عدد
گردو ( نگینی شده)  1 پیمانه

طرز تهیه:

ابتدا كره و پودر قند را می زنیم تا كاملاً مخلوط شوند. بعد زرده تخم مرغ  و شیر  را اضافه می كنیم . آرد را الك كرده كم كم با مواد دیگر مخلوط می كنیم تا خمیری به دست آید كه به دست نچسبد. میز را كمی آرد پاشیده خمیر را صاف می كنیم و به صورت مستطیل برش می دهیم . هسته خرما را بیرون می آوریم در صورت لازم پوست آن را می‌گیریم و به جای آن ، داخل خرما مغز گردو می‌گذاریم. برشی از خمیر را برداشته و خرما را لای خمیر می‌گذاریم. خمیر را اول در سفیده می‌غلطانیم . بعد گردو و شكر درشت را با هم مخلوط نموده و شیرینی‌ها را بعد از سفیده درگردو و شكر می‌غلطانیم. كف سینی را چرب می‌كنیم شیرینی را در سینی گذاشته به مدت 35 تا 40 دقیقه در طبقه بالای فر می‌گذاریم.حرارت فر را روی350 درجه فارنهایت( 175 درجه سانتیگراد) تنظیم می كنیم تا زیر و روی شیرینی كاملاً‌ طلایی شود ( می توانیم از پودر نارگیل و كنجد هم به جای گردو استفاده نماییم ).برچسبها : رولت - خرما
نوشته شده توسط آشپز در یکشنبه 28 مهر 1387 ساعت 05:05
رولت قارچ | قارچ و طباخیمواد لازم:
کرم قارچ 1 فنجان

مواد لازم برای خمیر :
روغن نباتی نرم شده 2 لیوان
شیر 2 لیوان
خمیر مایه 2 قاشق
نمک کمی
آرد به اندازه ای که خمیر به دست نچسبد

طرزتهیه :
مواد خمیر را هم زده با دست ورز می دهیم از کرم قارچ (برای تهیه کرم قارچ به دستور کیک قارچ مراجعه کنید) خامه را حذف کرده و یک و نیم فنجان شیر می ریزیم و نمک و فلفل و پودر سیر را هم به آن می افزائیم. ازخمیر بعد از 12 دقیقه استراحت یک تکه به اندازه گردو برداشته آن کرم ریخته یکطرف آن را روی طرف دیگر می گذاریم (خمیر را دولا می کنیم) از طرف برجسته که کرم ریخته ایم رول کرده و سپس گرد جمع می کنیم. روی آن زرده تخم مرغ زده به مدت 20 دقیقه داخل فر 170 درجه می گذاریم. نکته مهم در این نوع رولت توجه به دمای فر است که نباید از قبل روشن شود یعنی فر سرد.برچسبها : رولت - قارچ
نوشته شده توسط آشپز در یکشنبه 14 مهر 1387 ساعت 09:50
تبلیغات - Tablighat - Advertise
تفال - Tafaol - به سه زبان - in Three languages - فارسی - finglish - English | مقدمه

قابل توجه علاقمندان به شعر حافظ لازم پيش از تفال مجدد :
1- پنج صلوات بفرستيد
2- سوره حمد را خلوص نيت بخواندي
3- بر شهداي اسلام صلوات بفرستيد
4- ضمن خلوص قلب نيت کنيد
5- از قبل صفحات زوج و فرد را درنظر بگيريد و آنگاه ديوان را بگشاييد.

1- Dispatch Five Salavat
2- Read Sura Hamd with Sincerity
3- Dispatch salavat for Quran martyrs
4- the purity of your intentions Heart
5- before even and odd pages, and then consider the open court.

لطفا دیدگاه ارزشمند خود در خصوص آشپز ایرانی - غذاهای ایرانی بفرمایید
نوشته هاي پيشين
:: توجه :: براي مشاهده هر پوشه يا مطلب کافيست بروي عنوان آن کليک نمائيد تا باز يا بسته شود
صفحات: [1]  [2]  [3]  
صفحه بعدي - صفحه شانسي - صفحه قبلي
ليست برچسبهاي وبلاگ