CloseMaximizeMinimize تبلیغات وبلاگ
آشپز ایرانی - غذاهای ایرانی -ب آموزش آشپزی و غذاهاي ايراني - غذاهای ایرانی - اشپزی - آشپزي ایرانی - اشپزي - Amozeshe Ashpazi
آشپز ایرانی - غذاهای ایرانی | دسته بندی غذا دستوارت طبخ غذاهای ایرانی| Daste bandi ghazahaye irani
گزيده اي از : آشپز ایرانی - غذاهای ایرانی
تبلیغات - Tablighat - Advertise
نتیجه جستجو برای سالادها ( تعداد نتایج 1 )
نکاتي براي سالادها | سالادهامواد لازم :  
علاقه  قدري

طرز تهيه :
در مورد سالادها به نکات ذيل توجه کامل داشته باشيد :
سالاد غذائيست مطبوع و لذيذ که علاوه بر داشتن مواد مغذي اشتهاي انسان را براي خوردن غذاهاي ديگر تحريک مينمايد و بهمين دليل اغلب سالادها را در اول قبل از هر غذائي سرو ميکنند با خوردن سالاد ميتوانيم سلامتي خود را تامين نمائيم .
علاوه بر اينکه سالاد مطبوع و لذيذ ميباشد داراي ويتامين هاي مختلف و مواد معدني فراواني هم ميباشد که بودن يکنوع آن هر روز سر ميز از جمله غذاي لازم و واجب است.
سالاد انواع و اقسام دارد در هر فصل و موقعيت فرق ميکند ميتوانيم سالاد را بعنوان پيش غذائي يا غذاي اصلي و يا با غذا و همچنين بعنوان دسر ميل کنيم
انواع سالاد :
پيش غذائي يا اردور مثل سالاد گوجه فرنگي تخم مرغ و يا سبزيهاي تازه يا ساردين و همچنين سالادهائي که از بعضي حيوانات دريائي ميتوان درست کرد.
سالادهائي که بايد با غذا خورد - سالاد کاهو - و سالادهاي سبز ديگر مثل انديو اسفناج - بلاغ اوتي و کنگر خام (کنکر خام سبزي ايست بسيار مفيد که تا بحال فقط براي خورش و ماست و کنگر استفاده ميکرديم و در هر دو وضع از پخته آن استفاده مينموديم حال ما ميتوانيم کنگر خام را مثل سبزيهاي ديگر سالاد کنيم که هم مفيد است و هم تنوعي در سالادهاي امروزي بوجود آمده و کبد را هم سالم نگاه ميدارد.)
سالادهاي ميوه با ژله و يا با مايونز - کلم پيچ سفيد و يا قرمز که هر دو بسيار لذيذ و مفيدند و گذشته از اينکه در نظافت و شستشوي آن بايد فوق العاده دقت کنيم ميبايد در موقع بريدن آنهم کارد تيزي بکار ببريم زيرا کلم داراي ويتامينهاي مختلف و مواد معدني است که در موقع بريدن و خرد کردن اگر کارد کند باشد آب کلم بيرون آمده تمام ويتامين آن با آب آن خارج ميشود و بقيه اش براي خوردن چندان مفيد نيست تمام اين سالادها را ميتوان با سس هاي مختلف مايونز - سس فرانسه يا مايونز شخته درست کرده آماده نمود.
سالادهائي که بعوض غذاي اصلي ميتوان از آنها استفاده کرد مثل سالاد تخم مرغ - گوشت و مايونز - سالاد سيب زميني و مرغ و مايونز - سالاد ماکاروني وسالاد لوبيا چيتي - سالاد بعضي حيوانات دريائي - سالاد مخلوط هم است که گاهي ميتوان از سبزيجات باقيمانده درست بنمائيم .
سالادهائي که بعنوان دسر ميتوان از آن استفاده نمود سالاد ميوه و گاهي بعوض مايونز از خامه و شکر و يکنوع سس مخصوص دسر استفاده ميکنيم و همچنين ميوه و ژله که از ژلاتين شيرين درست شده است .
سالادهائيکه مخصوص مهماني است مثل سالاد آناناس - سالاد طالبي و يا سالادهاي ديگر که بطور مجلل ميتوان تزئين نمود.
روش سرو کردن انواع سالاد :
الف - اگر بخواهيم سالاد را اول سرو کنيم و تنها خورده شود بايد قبل از اينکه افراد سز ميز ميايند در کاسه يا بشقاب مخصوص سالاد بطوريکه انفرادي کشيده و براي هر نفر در جلو ، وسط آنجائيکه بشقاب غذا گذارده ميشود قرار دهيم.
ب - اگر بخواهيم سالاد را با غذا بخوريم در طرف دست چپ بشقابي قرار ميدهيم که مخصوص سالاد باشد و بعدا سالاد را سرو ميکنيم و هر کسي براي خودش بر ميدارد و ما ميتوانيم ظرف سالاد را بيکديگر رد کنيم .
ج - اگر براي بشقاب سالاد جا نبود و ميز شلوغ بود بايد از بشقاب نان که قسمت چپ بالاي چنگال قرار گرفته است استفاده نمائيم و از بشقاب نان صرف نظر کنيم. سس سالاد را ميتوان داخل سالاد نمود و يا عليحده سرو کرد - البته اگر سس را عليحده سرو کنيم سالاد تردتر و قشنگ تر و تازه تر خواهد ماند و ميتوانيم بعدا پس از سرو سالاد سس را هم دور بگردانيم.
د - سالاد را ميتوان داخل برگ کاهو و يا برگ کلم سرو کرد و اغلب اشخاص در شک و ترديد هستند که آيا ميتوانند برگ کاهو و يا کلم را هم بخورند البته برگ کاهو و کلم بسيار نافع و لذيذ و خوبست و ميتوان پس از خوردن سالاد داخل آن از برگ کاهو يا کلم هم استفاده نمود.
براي تهيه سالادها به نکات ذيل توجه کامل داشته باشيد :
سس سالاد بايد نزديک صرف سالاد با آن مخلوط شود زيرا در صورتيکه سس زودتر در سالاد بريزيم سبزيها پلاسيده ميشوند و آب مياندازند.
سرکه سالاد بطور متوسط بايد يک سوم روغن زيتون باشد مگر آنکه سالاد را ترش تر دوست داشته باشيم.
نمک و فلفل را بايد در سرکه حل کنيم و بعد روغن روغن زيتون را بآن اضافه نمائيم .
در صورتيکه بخواهيم در سالاد سيب زميني بريزيم ، سيب زميني را اول با سرکه و نمک و فلفل مخلوط ميکنيم ، بعد روغن زيتون را ميريزيم زيرا در اينصورت ترشي بهتر جذب سيب زميني ميشود.
در صورت مصرف کنسرو قارچ احتياج بسرخ کردن ندارد.برچسبها : نکاتی - برای - سالادها - نکاتی - برای
نوشته شده توسط آشپز در دوشنبه 26 فروردین 1387 ساعت 08:33
تبلیغات - Tablighat - Advertise
تفال - Tafaol - به سه زبان - in Three languages - فارسی - finglish - English | مقدمه

قابل توجه علاقمندان به شعر حافظ لازم پيش از تفال مجدد :
1- پنج صلوات بفرستيد
2- سوره حمد را خلوص نيت بخواندي
3- بر شهداي اسلام صلوات بفرستيد
4- ضمن خلوص قلب نيت کنيد
5- از قبل صفحات زوج و فرد را درنظر بگيريد و آنگاه ديوان را بگشاييد.

1- Dispatch Five Salavat
2- Read Sura Hamd with Sincerity
3- Dispatch salavat for Quran martyrs
4- the purity of your intentions Heart
5- before even and odd pages, and then consider the open court.

لطفا دیدگاه ارزشمند خود در خصوص آشپز ایرانی - غذاهای ایرانی بفرمایید
نوشته هاي پيشين
:: توجه :: براي مشاهده هر پوشه يا مطلب کافيست بروي عنوان آن کليک نمائيد تا باز يا بسته شود
صفحات:
صفحه بعدي - صفحه شانسي - صفحه قبلي
ليست برچسبهاي وبلاگ