CloseMaximizeMinimize تبلیغات وبلاگ
آشپز ایرانی - غذاهای ایرانی -ب آموزش آشپزی و غذاهاي ايراني - غذاهای ایرانی - اشپزی - آشپزي ایرانی - اشپزي - Amozeshe Ashpazi
آشپز ایرانی - غذاهای ایرانی | دسته بندی غذا دستوارت طبخ غذاهای ایرانی| Daste bandi ghazahaye irani
گزيده اي از : آشپز ایرانی - غذاهای ایرانی
تبلیغات - Tablighat - Advertise
نتیجه جستجو برای پیتزا ( تعداد نتایج 68 )
پیتزا می‌تواند غذای سالمی باشد | ساندویچ پیتزا سوفله


دوستداران غذاهای حاضری (junk foods)  مي‌توانند خوشحال باشند- دانشمندان مي‌گويند پیتزا هم می‌تواند غذای سالمی باشد، به شرطی که به روش مناسبی پخته شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه شیمی‌دانان این هفته در اجلاس متخصصان قلب آمریکا اعلام کردند با پختن طولانی‌تر و در درجه حرارت بالاتر خمیر پیتزا می‌توان آن را به یک انتخاب غذایی سالمتر بدل کرد.

این پژوهش که بوسیله شیمی‌دانان دانشگاه مریلند انجام شده است، نشان داد که پختن خمیر پیتزای گندم کامل برای مدت طولانی‌تر و در درجه حرارت بالاتر میزان آنتی‌اکسیدان‌ها- موادی که تصور می‌شود خطر سرطان و بیماری قلبی را کاهش دهند- را تا 82 درصد در آن بالا می‌برد.

بنابراین به گفته جفری مور دانشجوی دوره دکترا که این تحقیق را انجام داده است، پیتزاهای با رویه ضخیم که برای مدت طولانی‌تری پخته‌‌شده‌اند: " نسبت به سایر انواع پیتزا بالقوه میزان‌های بالاتر ازمواد انتی‌اکسیدان را به بدن می‌رسانند."

مورگفت از این لحاظ پیتزا برای آزمایش‌ها انتخاب کرد که رایج‌ترین غذای بر اساس غلات در آمریکا محسوب می‌شود و افزود پژوهش شیمیایی بر غذاهای شایع می‌تواند تاثیر بزرگی سلامتی عمومی داشته می‌شود.

البته او گفت فرآیند دقیقی که باعث افزایش در میزان آنتی‌اکسیدان در این روش پخت پیتزا می‌شود، روشن نیست.

مور همچنین دریافت که دادن زمان بیشتر  به فرایند تخمیر پیش از پختن خمیر پیتزا میزان آنتی‌اکسیدان‌ها را در آنها افزایش می‌دهد.

او این پدیده را به افزایش واکنش‌های شیمیایی ناشی از مخمر‌ها نسبت ‌می‌دهد که زمان بیشتری برای آزادکردن مواد آنتی‌اکسیدان در خمیر پیدا می‌کنند.برچسبها : پیتزا - می‌تواند - غذای - سالمی - باشد
نوشته شده توسط آشپز در پنجشنبه 20 فروردین 1388 ساعت 02:14
پيتزا مرباي توت فرنگي | ساندویچ پیتزا سوفلهپيتزا يكي از محبوب‌ترين‌ غذاهاي جوانان، نوجوانان‌ و كودكان است، در حالي‌كه اكثر متخصصين‌ تغذيه، مصرف‌ پيتزا را به‌ دليل‌ كالري فراواني كه‌ دارد و همچنين موادي مثل سوسيس و كالباس، توصيه‌ نمي‌كنند.
با اين ‌حال، تلاش گروهي از متخصصان صنايع غذايي اين است كه اين غذاي محبوب را «سالم»تر ارائه كنند.
مدتي قبل، خبري به نقل از خبرگزاري فرانسه منتشر شد مبني بر اين كه شيميدانان در اجلاس متخصصان قلب آمريکا اعلام کرده‌اند با پختن طولاني‌تر خمير پيتزا با درجه حرارت بالاتر، مي‌توان آن را به يک انتخاب غذايي سالم‌تر بدل کرد.
اين پژوهش که بوسيله شيميدانان دانشگاه مريلند انجام شده است، نشان مي‌دهد خمير پيتزايي که از گندم کامل (آرد سبوس‌دار گندم) تهيه مي‌شود، در صورتي که براي مدت طولاني‌تر و در درجه حرارت بالاتر پخته شود، ميزان آنتي‌اکسيدان‌ها- موادي که تصور مي‌شود خطر سرطان و بيماري قلبي را کاهش  مي‌دهند- را در آن تا 82 درصد بالا مي‌برد.
البته متخصصان به چنين خبرهايي خيلي هم خوش‌بين نيستند. دكترسيدضياءالدين مظهري- متخصص تغذيه ورييس انجمن تغذيه ايران- معتقد است كه‌ انواع‌ همبرگر و پيتزاها ضمن‌ اشتهاآور بودن، در هر صورت فاقد محتواي غذايي لازم‌ بوده‌ و باعث‌ انباشتگي انرژي و در نتيجه‌ چاقي مي‌شوند.‌
دكتر مظهري البته اذعان مي‌كند استفاده‌ از گوشت‌ مرغ ‌و انواع‌ گوشت‌ سفيد به‌ جاي سوسيس‌ و كالباس‌ به‌ همراه‌ انواع‌ سبزيجات‌ در تهيه‌ اين‌ غذا نه‌ تنها ممانعتي در مصرف‌ پيتزا ايجاد نمي‌كند، بلكه‌ يك‌ غذاي اصلي و كامل‌ براي همه‌ گروه‌هاي سني به خصوص کودکان فراهم‌ مي‌كند كه‌ از مزه‌ بي همتايي نيز برخوردار است.
وي در ادامه مي‌گويد: خمير پيتزا هم البته يکي از قسمت‌هايي است که اگر در تهيه آن دقت شود، ارزش غذايي اين غذا را بالا مي‌برد، به عنوان مثال استفاده از آردهاي قهوه‌اي(سبوس‌دار) و شير در تهيه خمير پيتزا باعث افزايش مواد مغذي آن مي‌شود.
دکتر کيمياگر، متخصص تغذيه نيز مي‌گويد: مصرف پيتزا منوط به اينکه از پنير کمي در تهيه آن استفاده شده، سوسيس و کالباس نداشته و سبزيجات مختلف، مرغ، ماهي و کيلکا ترکيبات اوليه آن را تشکيل دهند، بلامانع است.

پيتزاي ماهي با سبزيجات
اکثر آشپزهاي حرفه‌اي معتقدند که اگر چه پيتزا در ايران تنوع زيادي ندارد اما در تمام دنيا، پيتزاهاي مختلفي با ترکيبات گوناگون تهيه مي‌شوند که نه تنها مضر نيست بلکه برخي از آنها بسيار مغذي و مفيد است.
به عنوان مثال، چند برش از پيتزاي سبزيجاتي که از مخلوط  سبزيجاتي شامل بادمجان،گوجه فرنگي، فلفل دلمه اي، هويج، آويشن، رزماري، پياز، پودر سير، قارچ، سويا، نخود فرنگي، ذرت و زيتون تهيه مي‌شود، نان نازکي دارد و پنير کمي در طبخ آن استفاده شده، در صورتي که با سالاد اسفناج يا سالاد فصل (سالادهايي که از انواع سبزيجات تازه به اضافه آبليمو يا آب نارنج تازه درست شده) و نوشيدني مفيدي نظير شربت آبليمو يا خاک شير سرو شود، حتي براي کساني هم که از بيماري‌هاي قلبي- عروقي و يا بالا بودن چربي‌هاي خون رنج مي‌برند، پيتزا هميشه در ليست سياه خوراکي‌هاي آنها وجود داشته، وعده مناسبي خواهد بود.
از سوي ديگر پيتزاهاي دريايي هم از انواع پيتزا هستند که متخصصان به آن بيشتر روي خوش نشان مي‌دهند. اين نوع پيتزا را با افزودن ماهي، ميگو و  درمواردي جلبک‌هاي دريايي به ترکيبات اوليه طبخ مي‌کنند.
البته ذائقه ايراني با اين فرمولاسيون هنوز چندان آشنا نيست، اما از آنجايي که تغيير ذائقه افراد در اثر استفاده مداوم  از محصولات غذايي مختلف دريايي نظير ماهي، ميگو و... در رژيم غذايي روزانه و حتي در غذاهايي نظير پيتزا و برگرها امري غير قابل انکار است مي‌توان درصدد جايگزيني اين مواد با ترکيبات سنتي و خطرناک غذاهاي آماده نظير سوسيس، کالباس و گوشت‌هاي قرمز برآمد.
استفاده از زيتون، آويشن و سس گوجه‌فرنگي خانگي که از حرارت دادن گوجه تازه رنده شده و کمي سير به دست آمده هم به عنوان چاشني، ارزش غذايي پيتزا را بالا مي‌برد.
نکته غير قابل چشم پوشي در تمام اين پيتزاها خمير آنهاست که چنانچه از آرد سبوس‌دار تهيه شده و طي زمان مناسب و درجه حرارت ايده‌آل پخته شود به ارزش غذايي آن مي‌افزايد.

خوشحال نباشيد
متخصصان مي‌گويند اگر شما يکي از عاشقان بالفطره پيتزا هستيد و به سبب يافته‌هاي دانشمندان جشن گرفته‌ايد، بايد بدانيد که اين شادي ديري نمي‌پايد چرا که به دلبر خطرناکي دلبسته‌ايد.
دکتر کيمياگر با اشاره به اينکه پيتزايي که در حال حاضر در پيتزا فروشي‌ها عرضه مي‌شود سرشار از چربي و کالري است، مي‌گويد: وجود سوسيس و کالباس در پيتزاها با دارا بودن ترکيبات نيتريت و نيتراته سرطان‌زا در آنها به اندازه کافي مضر است، در اين حال اگر کالري بالا را نيز به آن اضافه کنيد، درصد خطرزا بودن آن را در خواهيد يافت.
او تاكيد مي‌كند چنانچه مصرف بيش از يک بار در هفته از آن را در برنامه غذايي خود داشته باشيد، بدنتان را مستعد ابتلا به انواع بيماري‌ها خواهيد کرد. دكتر كيمياگر همچنين معتقد است: ترديدي نيست خانمي که به عنوان شام يک پيتزاي کامل با 1200 کالري را مي‌خورد در صورتي که به بيش از 300 کالري نياز ندارد، در معرض ابتلا به چاقي و بيماري‌هاي مرتبط با آن قرار مي‌گيرد.
دکتر مظهري هم تنها مصرف گاه به گاه انواع پيتزا را توصيه مي‌کند و مي‌گويد: مصرف بيش از حد اين غذا در دراز مدت باعث ايجاد عدم تعادل در ريزمغذي‌هاي دريافتي شده و به خصوص افرادي که از اضافه وزن رنج مي‌برند، مصرف مخلوطي از مواد غذايي گوناگون همراه با پنير و خمير مي‌تواند برايشان خطرناک باشد.
وي از کساني که دچار اختلالاتي نظير بالا بودن چربي‌هاي خون (کلسترول و تري گليسيريد) هستند به عنوان جميعت در معرض خطر ياد کرده و مي‌گويد: اين افراد بايد از مصرف غذايي نظير پيتزا مگر در برخي موارد و به شکل تفنني و تنها از انواع کاملاً سالم، خودداري کنند.برچسبها : مربای - توت - فرنگی - مربای - فرنگی - پیتزا
نوشته شده توسط آشپز در شنبه 15 فروردین 1388 ساعت 01:30
پیتزا پپرونی و ذرت | ساندویچ پیتزا سوفلهمواد لازم :

سیر رنده شده  یک حبه کوچک
روغن زیتون یک قاشق غذاخوری
سس گوجه فرنگی  به اندازه لازم
پپرونی (نوعی سوسیس تند)  175 گرم
ذرت پخته  175 گرم
جعفری خرد شده   2 قاشق غذاخوری
پنیر پیتزا  50 گرم
پنیر پارمزان  2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه :

1- خمیر پیتزا را آماده کرده و در سینی پهن می کنیم. فر را با حرارت 220 درجه سانتیگراد یا 425 درجه فارنهایت گرم می کنیم. آنگاه سیر و روغن زیتون  را مخلوط کرده و روی خمیر می مالیم. سپس سس گوجه فرنگی  آماده شده را روی آن پخش می کنیم.
2- پپرونی ها را حلقه کرده و روی سس می چینیم. سپس پیتزا را در فر گذاشته و 10 دقیقه می پزیم.
3- دوباره پیتزا را بیرون آورده و روی آن ذرت  ، جعفری و پنیرها را می پاشیم و باز هم 10 دقیقه ی دیگر در فر می گذاریم تا روی آن مقداری طلایی شود.برچسبها : پیتزا - پپرونی - ذرت
نوشته شده توسط آشپز در چهارشنبه 09 بهمن 1387 ساعت 03:08
پیتزا با ژامبون مرغ یا گوشت | ساندویچ پیتزا سوفلهمواد لازم :

خمیر پیتزا به مقدار لازم
ژامبون مرغ یا گوشت 250 گرم
پیاز سرخ شده  1 قاشق سوپخوری
سس پیتزا 3-2 قاشق سوپخوری
فلفل دلمه ای خلال شده 1 عدد متوسط
گوجه فرنگی 2 عدد متوسط
پنیر پیتزا 250 گرم
روغن زیتون یا مایع 2 قاشق سوپخوری
آویشن 1 قاشق سوپخوری

طرز تهیه

ابتدا ژامبون را چرخ کرده و کمی سرخ می کنیم. کف ظرف مورد نظر را کمی چرب کرده و خمیر پیتزا را در آن پهن می کنیم . سس پیتزا را روی خمیر ما لیده و کمی روغن مایع یا زیتون  روی آن می ریزیم . فلفل دلمه ای ، گوجه فرنگی  و قارچ  خرد شده را به همراه  پیاز  سرخ شده ، روی خمیر پیتزا قرار می دهیم . سپس آویشن را بر روی این مواد می ریزیم . در انتها پنیر پیتزا را رنده کرده و روی مواد را کاملاً با پنیر می پوشانیم.( البته بهتر است پنیر پیتزا را در اواخر پخت، روی آن بریزید تا پنیر حالت کششی بیشتری داشته باشد) سینی را در وسط فری که قبلاً داغ شده است، قرار می دهیم. درجه حرارت فر باید 350 درجه فارنهایت باشد. پس از پخت و طلایی شدن سطح پیتزا ، آن را از فر خارج کرده و کمی سس پیتزا روی آن می ریزیم.برچسبها : پیتزا - ژامبون - مرغ - گوشت
نوشته شده توسط آشپز در چهارشنبه 09 بهمن 1387 ساعت 02:56
پیتزا با قارچ | خوارک لذیذ کیاهخوارانمواد لازم :

خمیر پیتزا  به مقدار لازم
قارچ  100 گرم
پیاز ریز شده  یک قاشق سوپخوری
پنیر پیتزا  250 گرم
روغن مایع  3 قاشق سوپخوری
فلفل دلمه ای  1 عدد
گوجه فرنگی  2 عدد
سس پیتزا  3 قاشق سوپخوری
ارگانو یا آویشن شیرازی  یک قاشق سوپخوری
نمک و فلفل  به مقدار لازم

طرز تهیه :

کف ظرف را کمی چرب کرده و خمیر پیتزا را در آن پهن کنید . سس پیتزا را روی خمیر بمالید و کمی روغن مایع روی آن بریزید. فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی را خرد کنید. قارچ  ها را نیز به شکل حلقه حلقه برش دهید. پیاز ، فلفل دلمه ای ، گوجه فرنگی  و قارچ را روی خمیر پیتزا بریزید .
سپس آویشن را بر روی این مواد بریزید . بعد پنیر پیتزا را رنده کرده روی مواد را کاملاً با پنیر بپوشانید . البته بهتر است پنیر پیتزا را در اواخر پخت، روی آن بریزید تا پنیر حالت کششی بیشتری داشته باشد. سینی را در وسط فری که قبلاً داغ شده قرار دهید. درجه حرارت فر باید 350 درجه فارنهایت باشد. پس از پخت و طلایی شدن سطح پیتزا آن را از فر خارج کرده و کمی سس پیتزا روی آن بریزید.برچسبها : پیتزا - قارچ
نوشته شده توسط آشپز در یکشنبه 12 آبان 1387 ساعت 04:26
دلمه قارچ با پنیر پیتزا | خوارک لذیذ کیاهخوارانمواد لازم برای 6- 4 نفر:

200گرم     قارچ
1قاشق غذاخوری     کره‌ی پاستوریزه
3حبه     سیر خردشده
1قاشق غذاخوری     آب لیمو
50 گرم     پنیرگودای رنده شده
30 گرم     گردوی خردشده
3 قاشق غذاخوری(50 گرم)     پنیر پیتزا رنده شده
6عدد بزرگ     قارچ(برای درست کردن دلمه)
به‌مقدار لازم     نمک و فلفل سیاه

روش تهیه :
برای آماده کردن مواد داخل دلمه،200  گرم قارچ‌ را به‌خوبی بشویید و آن‌ها را خشک کنید. سپس در خردکن بریزید تا خرد شود.
سیر را با کره تفت دهید تا نرم شود. پس از آن قارچ‌های خرد شده را همراه با آبلیمو به سیر اضافه کنید و به ‌مدت 7- 5 دقیقه تفت دهید تا آب آنها کشیده شود. آن‌گاه نمک و فلفل را بیفزایید و از روی حرارت بردارید.
پنیر گودا و گردو را به مواد قبلی اضافه کنید و با هم مخلوط نمایید. سپس کلاهک 6 عدد قارچ‌ بزرگ را جدا کنید و مقداری از داخل قارچ ها را خالی کنید و با محتویات آماده شده داخل قارچ‌ها را پر کنید. روی هر کدام از قارچ های پُر شده، مقداری پنیر پیتزا بپاشید و در طبقه‌ی وسط فری که از قبل با حرارت 200 درجه‌ی سانتی‌گراد گرم شده، به‌مدت 15- 12 دقیقه قرار دهید تا پنیر پیتزا آب شده و طلایی شود. این غذا را به‌صورت گرم با جعفری تازه سرو کنید.برچسبها : دلمه - قارچ - پنیر - پیتزا
نوشته شده توسط آشپز در یکشنبه 12 آبان 1387 ساعت 04:16
قارچ با پنیر پیتزا | قارچ و طباخیمواد لازم:
قارچ 500 گرم پخته و چرخ شده
پنیر پیتزای ریز رنده شده 200 گرم
تخم مرغ 1 عدد
آرد 2 قاشق غذاخوری
پکینگ پودر 1 قاشق مربا خوری
شبت و جعفری خرد شده هر کدام نصف فنجان
نمک و فلفل به مقدار لازم

مواد لازم برای سرخ کردن:
آرد چند قاشق مربا خوری
روغن به مقدار لازم
تخم مرغ 3 عدد

طرزتهیه :
قارچ،پنیرپیتزا، تخم مرغ، آرد، پکینگ پودر و نمک و فلفل را با دست مخلوط کرده خوب ورز می دهیم دقت شود این خمیر با دست ورز داده شود در آخر جعفری و شبت را اضافه کرده و دوباره ورز می دهیم تکه هایی به اندازه گردو برداشته به آرد آغشته کرده داخل تخم مرغ زده شده انداخته داخل روغن داغ سرخ می کنیم.برچسبها : قارچ - پنیر - پیتزا
نوشته شده توسط آشپز در یکشنبه 14 مهر 1387 ساعت 07:50
نکاتي براي انواع ساندويچ ، پيتزا و سوفله | ساندویچ پیتزا سوفله
مواد لازم : علاقه قدري طرز تهيه : در مورد ساندويچ ، پيتزا و سوفله به نکات ذيل توجه کامل داشته باشيد : نکات لازم براي تهيه ساندويچ : بطور کلي ساندويچ در پذيرائي هاي عصرانه و چاي قبل از شام مصرف ميشود و در پذيرائي هاي کوکتل نيز از ساندويچ هاي ظريف استفاده ميشود اصولا ساندويچ را بايد در نهايت دقت و ظرافت تهيه کرد بطوريکه براي صرف آن احتياج به کارد و چنگال نباشد ناني که براي ساندويچ مصرف ميشود بايد خيلي ظريف بريده و قالب زده شود و قسمت برشته اطراف آن گرفته شود (از نانهاي شور کوچک برشته شده يا ولوان کوچک آماده براي فروش نيز ميتوان استفاده کرد) . کره ايکه براي ساندويج مصرف ميشود بايد با چنگال زده شود و نرم و يکنواخت باشد . بايد دقت کرد هنگاميکه مواد روي نانها ماليده ميشود اطراف نانها را آغشته ننمايند. تزئينات ساندويچ که از سبزيهاست بايد مقارن صرف ساندويچ روي آن قرار گيرد . در صورتيکه ساندويچها بسيار باشند ناگزير مدتي قبل از مصرف تهيه ميشوند براي آن کهخشک نشوند بهتر است روي ديس هاي ساندويچ را پوشانيد و کمي پيش از صرف روي آنها را برداشت ، مواد چرخ شده را موقعيکه به مصرف ساندويچ ميرسانيم ممکن است در قيف بريزيم ، بعد روي نان ساندويچ کره ماليده را بشکل گل تزيين کنيم . نکات لازم براي تهيه پيتزا : 1- خمير پيتزا را ميتوانيم از نانوائي تهيه کنيم و يا از خمير مخصوص ( که دستور آن در همين قسمت وجود دارد ) استفاده کنيم . 2- بجاي گوجه فرنگي که در اغلب پيتزا ها پرح داده شده ميتوانيم از سس مخصوص پيتزا ( که دستور ان در قسمت سسها وجود دارد ) استفاده کنيم 3- خمير و موادي که در انواع پيتزا دستور داده شده براي تهيه دو پيتزاي بزرگ يا سه پيتزاي کوجک کافي است . 4- پيتزا بهتر است در ظرف فلزي نازک از قبيل آلمينيوم تهيه شود و با همان ظرف سرو گردد طبخ آن در ظرف نسوز هم ممکن است 5- پنيري که به مصرف انواع پيتزا مي رسد بهتر است از پنير گروير يا گودا Gouda باشد (پنير گورير ياد گودا در حرارت آب ميشود و روي پيتزا را طلايي ميکند ) 6- نان پيتزا در موقع طبخ بايد بحدي پخته شود که نه زياد خشک و برشته و نه خمير و خام باشد 7- اگر بخواهيم روي پيتزا زودتر طلايي شود و نانش خشک نگردد ظرف پيتزا را بعد از پختن زير فر در قسمتي که شعله ديده ميشود بمدت پنج دقيقه قرار ميدهيم . 8- فوندو نوعي غذا شبيه به پيتزاست که مربوط به ناحيه بورگوني در فرانسه است . نکات لازم براي تهيه سوفله : 1- بايد زمان طبخ کاملا مراعات بشود يعني بعد از آماده شدن سوفله که طبخ آن حداکثر سه ربع تا يک ساعت طول ميکشد سوفله بايد مصرف شود 2- حرارتي که بزير سوفله ميرسد بايد بيشتر از روي آن باشد 3- زرده و سفيده تخم مرغ در اخر کار تهيه شود و سفيده را بايد بعد از اينکه تمام مواد مخلوط شد داخل مايه کرد و بلافاصله در فر قرار داد 4- در فر را تا سوفله اماده نشده است نبايد باز کرد 5- فر را قبل از قرار دادن ظرف سوفله بايد گرم و آماده نمود 6- پنير سوفله بهتر است که گروير باشد چون آب ميشود و روي سوفله طلائي ميگردد . 7 - سوفله هم يک غذاي فرانسوي است .

برچسبها : نکاتی - برای - انواع - ساندویچ - پیتزا - سوفله
نوشته شده توسط آشپز در یکشنبه 17 شهریور 1387 ساعت 09:49
پیتزا به شکل ساعت | آشپزی برای کودک

به اندازه ۳ تا ۴ وعده تهیه می شود .

مواد لازم :

خمیر آماده مخصوص پیتزا به قطر ۲۰ سانتی متر
رب گوجه فرنگی یا سس
پیتزا ۳ قاشق غذا خوری
گوجه فرنگی ۲ عدد
پنیر پیتزا رنده شده ۷۵ گرم
سبزی معطر ( خشک ) به مقدار اندک
فلفل دلمه ای سبز ۱ عدد
هویج ۱ عدد
کالباس ساده ۱ ورق ضخیم

طرز تهیه
1- فر را از قبل ، با درجه حرارت 220 درجه سانتی گراد یا 425 درجه فارنهایت گرم کنید . خمیر آماده پیتزا در سینی فر قرار دهید و روی آن رب گوجه فرنگی بریزید . گوجه فرنگی ها را خرد کرده ، روی این خمیر بچینید . سپس پنیر رنده شده و سبزی معطر خشک را روی آن بپاشید .
2- این خمیر را با محتویاتش مستقیماً داخل فر بگذارید تا به مدت 12 دقیقه پخته شود
3- فلفل دلمه ای را از وسط نصف کرده ، تخمه های ان را بیرون آورید و سپس از این فلفل دلمه ای به شکل اعداد 3 ، 6 ، 9 ، و 12 جدا کنید (می توان از قالب های کوچک مخصوص اعداد استفاده کرد) هویج را نیز پوست گرفته ، به صورت ورقه های نازک ببرید . سپس اعداد 1 ، 2 ، 4 ، 5 ، 7 ، 8 ، 10 ،و 11 را از آن جدا کنید .
4- برای عقربه های ساعت از کالباس ساده ، دو نوار به طول 5/7 سانتی متر ببرید .
5- این پیتزای تزیین شده به شکل ساعت را در ظرف غذای مخصوص کودک قرار دهید . بگذارید تا کمی سرد شود ، سپس  برش های مثلثی شکل روی آن ایجاد کنید ، یعنی روی سطح این پیتزا یک برش ضربدری بزنید تا پیتزا به چهار قسمت مساوی تقسیم شود . سپس یک قسمت از آن را به کودک بدهید تا بخورد .
نکته
اگر بخواهید این پیتزا را به اندازه کوچک تر درست کنید ، می توانید از نصف این خمیر پیتزا استفاده کنید . بقیه مراحل طرز تهیه طبق دستور فوق می باشد . فقط برای پخت ، آن را در فر بگذارید تا پنیر ذوب شود . اعداد ار کوچک تر ببرید و عقربه ها را نیز از کالباس ساده ورقه نازک انتخاب کنید .برچسبها : پیتزا - شکل - ساعت
نوشته شده توسط آشپز در سه شنبه 29 مرداد 1387 ساعت 01:23
پیتزا پیاز و تن ماهی | ساندویچ پیتزا سوفلهمواد لازم :

خمیر شماره 1     به مقدار لازم
پیاز     یک کیلو
روغن زیتون    3 قاشق سوپخوری
نمک و فلفل     مقداری
آویشن    2قاشق چایخوری
سس پیتزا     به مقدار لازم
پنیر موزارلا رنده شده    250 گرم
زیتون سیاه      125 گرم
تن ماهی    100 گرم

طرز تهيه :

ابتدا خمیر شماره 1 را تهیه می کنیم ، سپس پیازها را حلقه حلقه کرده ، در تابه بزرگی دو قاشق روغن زیتون را داغ کرده و و حلقه های پیاز را در آن حدود 5 دقیقه تف می دهیم . نمک ، فلفل و آویشن را به آن اضافه می کنیم . سپس مواد را کنار گذاشته تا خنک شوند . آنگاه زیتون ها را نصف کرده از هسته جدا می کنیم . فر را با حرارت 350  درجه فارنهایت گرم نموده ، سطح سینی را چرب کنید  . خمیر  را روی  سینی پهن کرده با چنگال سوراخهایی در سطح خمیر ایجاد کرده و با سس روی آن را می پوشانیم . سپس پیازها را روی آن پخش می کنیم و تن ماهی را روی آن نیز روغن زیتون می ریزیم . پیتزا را در قسمت میانی فر قرار داده تا به مدت 20 دقیقه بماند . سپس از فر بیرون آورده ، پنیر را به پیتزا اضافه کرده و مجددا به مدت 5 دقیقه دیگر به فر انتقال می دهیم .برچسبها : پیتزا - پیاز - ماهی
نوشته شده توسط آشپز در چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387 ساعت 15:09
تبلیغات - Tablighat - Advertise
تفال - Tafaol - به سه زبان - in Three languages - فارسی - finglish - English | مقدمه

قابل توجه علاقمندان به شعر حافظ لازم پيش از تفال مجدد :
1- پنج صلوات بفرستيد
2- سوره حمد را خلوص نيت بخواندي
3- بر شهداي اسلام صلوات بفرستيد
4- ضمن خلوص قلب نيت کنيد
5- از قبل صفحات زوج و فرد را درنظر بگيريد و آنگاه ديوان را بگشاييد.

1- Dispatch Five Salavat
2- Read Sura Hamd with Sincerity
3- Dispatch salavat for Quran martyrs
4- the purity of your intentions Heart
5- before even and odd pages, and then consider the open court.

لطفا دیدگاه ارزشمند خود در خصوص آشپز ایرانی - غذاهای ایرانی بفرمایید
نوشته هاي پيشين
:: توجه :: براي مشاهده هر پوشه يا مطلب کافيست بروي عنوان آن کليک نمائيد تا باز يا بسته شود
صفحات: [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  
صفحه بعدي - صفحه شانسي - صفحه قبلي
ليست برچسبهاي وبلاگ